Parafia Świętego Wacława, Korkowa 27, tel. (22) 812 63 05

Ogłoszenia parafialne - 22 marca 2020

20-03-2020 20:46

IV Niedziela Wielkiego Postu

Wiele razy w historii ludzie doświadczali ciężkich epidemii. Nasi przodkowie zmagali się, np. z dżumą, cholerą, czy grypą „hiszpanką”. Wielu  w tych trudnych doświadczeniach błagało za wstawiennictwem świętych patronów Pana Boga o pomoc, a On ich wysłuchiwał. Warto brać z nich przykład.

W minioną niedzielę 15.III, po każdej mszy św. ponowiliśmy akt zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Każdy, kto nie ma, mógł wziąć jeden medalik Matki Bożej Niepokalanej, by nosić go  z wiarą ze sobą. Bowiem w czasie epidemii we Francji, na wyraźne żądanie Maryi, On właśnie uratował ludzi od śmierci. Medaliki leżą przy obrazie do wzięcia po mszy św. w niedziele.

*

Dzisiaj i w niedzielę następną msze św. w naszym Kościele odprawiane są o godz. 7, 9, 10, 11 i 12  oraz o 17 i 18.00.

Intencja mszy św. z godz. 10.30 odprawiona będzie o 10.00.

Wg zarządzenia państwowego w Kościele może być maksymalnie 50 osób. Jeśli byłoby więcej można  pozostać na placu kościelnym, gdzie będą włączone głośniki.

*

W piątek adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 16.00.

*

Każdego dnia o 20.30 w Kościele, bez udziału świeckich, księża i siostry odmawiamy różaniec  za chorych,  cierpiących i konających, za służbę zdrowia i opiekujących się w potrzebie. Modlitwą ogarniamy wszystkich parafian i prosimy o oddalenie epidemii. Niech Bóg zniszczy grzech i odwróci od nas swój gniew  okazując łaskę miłosierdzia.

Prosimy parafian by o tej porze w domach łączyli się z nami … z rozmodloną Polską przez modlitwę.

Miejmy pokój w sercu, nieśmy pogodę słabszym od nas.

Św. Józefie, św. Wacławie, św. bp Sebastianie, błogosławiony O. Honoracie,  św. Janie Pawle II, sługo Boży Ks. Kard. Wyszyński,  św. o. Maksymilianie, których wizerunki są w naszej świątyni módlcie się za nami.


© 2008-2015 Parafia świętego Wacława  *  design & integration Maciej Banasiuk  *  powered by TYPO3