Parafia Świętego Wacława, Korkowa 27, tel. (22) 812 63 05

Ogłoszenia parafialne - 29 marca 2020

28-03-2020 09:53

V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca  i 5  kwietnia Msze św. sprawowane będą  o godz. 7, 9, 10, 11, 12 i 17, 18.00

Obecnie obowiązuje nas liczba uczestników do 5 osób. Pierwszeństwo posiadają te rodziny, które zamówiły intencje – ale również w symbolicznej liczbie.

Jest to bardzo trudny  czas dla parafian, zwłaszcza tych, co praktykowali codzienną eucharystię. Wszyscy (jak uczą ks. Biskupi) wezwani jesteśmy do duchowej Komunii św., przez świadome uczestnictwo we Mszy św. przez media.

W Niedzielę Palmową 5.IV będzie podobnie, tzn. uczestniczymy we Mszy św. przez media.

Ogłoszenia związane z Wielkim Tygodniem podamy za tydzień.

Wszystkich prosimy  o  codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30, byśmy trwali w jedności z nami kapłanami, którzy  o tej porze przed Najświętszym Sakramentem będziemy również odmawiać  za parafian, za dotkniętych wirusem, za pomagających chorym.

SPOWIEDŹ

Nie jest możliwa spowiedź przez telefon lub  internet.

Księża   biskupi wskazują,  że choć w polskiej tradycji   istnieje zwyczaj spowiedzi w  okresie Wielkiego Postu, nie  zapominajmy,  że okres wielkanocny obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli  Trójcy Świętej,   czyli  w tym roku do 7 czerwca.

Zgodnie z nauką Kościoła, zawsze gdy  nie istnieje sposobność wyspowiadania się, wtedy dla przywrócenia stanu łaski, wierny jest zobowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera  zamiar wyspowiadania się jak najszybciej.

Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1452 mówi:

Taki żal odpuszcza nawet grzechy śmiertelne,  jeśli zawiera mocne postanowienie spowiedzi, gdy tylko będzie to możliwe – powiedział rzecznik  Episkopatu Polski.

Zachęcamy  do śpiewu w domach Gorzkich Żali i odprawiania Drogi Krzyżowej. Niech pamiętają o tym zwłaszcza osoby starsze, dysponujące mnóstwem wolnego czasu.


© 2008-2015 Parafia świętego Wacława  *  design & integration Maciej Banasiuk  *  powered by TYPO3