Parafia Świętego Wacława, Korkowa 27, tel. (22) 812 63 05

Ogłoszenia parafialne - 10 maja 2020

10-05-2020 11:15

V Niedziela Wielkanocy

Przez  cały miesiąc  w dni  powszednie nabożeństwo majowe jest rano po mszy św. o godz. 7.00 i po południu o godz.17.30, w niedziele o 17.15

*

Za  tydzień  Kościół  świętuje 100. rocznicę  urodzin  Jana Pawła II. Na nabożeństwach majowych  przypominamy sobie niektóre słowa jakie wypowiedział, bądź napisał  Ojciec św.,  ukazując wielkość i cześć do Najświętszej Maryi  Panny.

*

Dziękuję  wszystkim  osobom  świeckim  i  konsekrowanym  za to,  że pomimo  trudności jakie przeżywamy  z pandemią, lęk  pokonują wiarą.  Nie dają się przyzwyczaić do mszy św.  w  telewizji   czy  w internecie. Pamiętajmy, że Bóg nie jest rzeczywistością wirtualną. Dlatego istnieje duchowa potrzeba przyjęcia go w komunii św., która jest sercem życia Kościoła, i tak czyńmy.

*

Zachęcam  do  czytania  prasy katolickiej,   która szczególnie teraz pełni  funkcję ewangelizacyjną.

*

Młodzieży  do  bierzmowania  przypominam  o  przeczytaniu z Pisma św. „Dziejów Apostolskich”.

*

O godz. 20.30  łączymy się  modlitwą  różańcową  z  Kościołem,  który   poleca Matce  Bożej   Ojczyznę  naszą, prosząc  o deszcz  i ustąpienie  pandemii.         

*

13 maja, w  środę  rozpoczynamy  Nabożeństwa  Fatimskie -  wieczorem po mszy św. o 17.30  odmówimy różaniec (bez procesji) przepraszając Matkę Bożą  za grzechy  wobec Niej popełniane.


© 2008-2015 Parafia świętego Wacława  *  design & integration Maciej Banasiuk  *  powered by TYPO3