Parafia Świętego Wacława, Korkowa 27, tel. (22) 812 63 05

Ogłoszenia parafialne - 19 kwietnia 2020

18-04-2020 23:01

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj niedziela Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do odmawiania w domach Koronki, a my w liczbie jeszcze obowiązującej 5 osób odmówimy ją w Kościele o 15.00, skąd udzielone zostanie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej parafii.

*

W minionym okresie nie mogliśmy wszyscy w świątyni przeżywać Wielkiego Postu, a w nim Drogi krzyżowej, Gorzkich Żali, rekolekcji i Triduum Paschalnego  z procesją rezurekcyjną. 

Teraz gdy otwiera się możliwość liczniejszego (bo 40 osób) uczestnictwa w Kościele na Mszy św., zadbajmy o  nasze dusze, bo o ciało zadbano aż nadto.

W Kościele od poniedziałku 20.IV będą wyznaczone – kolorem – miejsca w ławkach dla 1 osoby. Zachowując odległość mamy na twarzy maseczki.

Wejście do Kościoła odbywa się nadal przez zakrystię do liczby 40 osób.

(Bądźmy w tym bardzo zdyscyplinowani, żeby nikogo nie narażać na przykrości).

By zło nie zebrało zbytnio żniwa powracamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w piątki od godz. 16.00 do mszy św. o 17.30.

Szukajmy w Jezusie Chrystusie naszego uzdrowienia tak dla ciała jak i duszy, prosząc o oddalenie pandemii.

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w stałym porządku, natomiast w niedzielę  za tydzień będzie dodatkowa msza św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do powrotu do modlitw jakie każdego ranka wierni odmawiali w Kościele:  różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, które są poważnym wsparciem dla całej parafii.

Trwajmy razem z Kapłanami  na modlitwie różańcowej o godz. 20.30 o ustąpienie pandemii a także o potrzebne łaski dla chorych, konających i im usługujących.

Módlmy się też gorliwie za Kościół w Ojczyźnie naszej i tych, którzy z urzędu zabiegają o zdrową,  Bożą Polskę i Polaków.


© 2008-2015 Parafia świętego Wacława  *  design & integration Maciej Banasiuk  *  powered by TYPO3