Parafia Świętego Wacława, Korkowa 27, tel. (22) 812 63 05

Ogłoszenia parafialne - 24 maja 2020

23-05-2020 16:31

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

We  czwartek  przypada  39   rocznica  śmierci  Sługi  Bożego  Ks.  Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oczekując  na przesuniętą  w  czasie beatyfikację, wiedzmy, że był to Człowiek, który promieniował  świętością, nigdy nie mówił  źle  o Polsce; zwłaszcza  zagranicą, jak to dziś słyszymy.

Wielki świadek wiary. Takiego Prymasa, jak  stwierdził  Ojciec św., daje Bóg  raz  na tysiąc lat.  Jego Osoba  znana  była  nie tylko na Watykanie. Odwiedzające Polskę, głowy państw,  zawsze chętnie  chciały się z Nim spotkać. Bo  dla  nas polskość, była w Ks. Prymasie.

Jego  osobie  poświęcone  są  artykuły  w gazecie „Idziemy”. Nasza parafia  ma  szczególne zobowiązanie, z  racji  decyzji  Ks. Prymasa   o  powstaniu  tutaj  Kościoła.

*

Korzystajmy  z nabożeństw  majowych,  którymi  upraszamy  Matkę  Bożą  o ustanie pandemii. Odprawiamy  je  po mszy  św.  o 7.00  i  17.30.

*

Za  tydzień  Uroczystość  Zesłania  Ducha Św.

*

Za  dwa tygodnie , w niedzielę  7 czerwca, kończy się  okres wielkanocnej spowiedzi.

Tego  dnia  na godz.  16.00 zapraszam  na mszę św.  tylko  bierzmowanych  i jednego rodzica, byśmy  liczebnie  i bezpiecznie mogli   zachować  obowiązujące  normy.

Na  ogólną  liczbę  zgłoszonych  przyjdą  osoby  posiadające  numer  od  1  do 30  włącznie   (nikt  ponadto).

*

Spotkanie  Rycerstwa  i   Szkaplerza   31 maja  o  godz.  16.00


© 2008-2015 Parafia świętego Wacława  *  design & integration Maciej Banasiuk  *  powered by TYPO3