Parafia Świętego Wacława, Korkowa 27, tel. (22) 812 63 05

Ogłoszenia parafialne - 3 maja 2020

02-05-2020 20:26

IV Niedziela Wielkanocy

Dzisiaj niedziela modlitw o powołania do służby w Kościele – za tydzień taca na Seminarium Duchowne.

Choć liczba 40 osób wskazana jest do bezpiecznego uczestnictwa w liturgii, to jednak nie ma nas tyle, zwłaszcza  w dni powszednie – zachęcamy do osobistego udziału.

Pomału  przychodzą ministranci i za to składam dzięki  Rodzicom,   podobnie   dzieje się z młodzieżą.

Wszyscy potrzebujemy Jezusa, aby  nie zniechęcić się codziennością, zwłaszcza gdy szkoła zamknięta i nie wszyscy jeszcze pracują.

Dla umożliwienia większego uczestnictwa parafian w nabożeństwach majowych, od poniedziałku do soboty, nabożeństwo będzie odprawiane dodatkowo rano po mszy św. o godz.7.00 (w intencji Ojczyzny) – Zwycięstwo jeśli przyjdzie, będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny  (kardynał Hlond), po południu po mszy św. o 17.30. Za ofiary na msze św. przez konto parafii i nie tylko (nr PKO BP XII o. Warszawa 08 1020 1127 0000 1102 0008 2552)  składam Bóg zapłać, Ks. Proboszcz.

Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych – księża spowiadają podczas każdej mszy św. w zakrystii ministranckiej.

Zachęcamy również do codziennego odmawiania różańca o 20.30 z litanią do Matki Bożej.

Pierwsza Komunia św. jest przesunięta do czasu gdy uczniowie wrócą do szkoły. Termin będzie ustalany razem z rodzicami.

Młodzież do bierzmowania – proszę, by każdy z was przeczytał Dzieje Apostolskie i Pismo św. Nowego Testamentu. Tekst zawiera materiał historyczny pierwotnego Kościoła Chrystusowego.

Wszystkim przypominamy, że uczestnictwo w niedzielnej mszy św. przez media zobowiązuje nas do pozostawienia wszelkich domowych czynności. W skupieniu z gestami jakie wykonujemy w Kościele kiedy uczestniczymy w liturgii. Brak godnego zachowania jest oznaką lekceważącą, a niekiedy przekreślającą ważność naszej  modlitwy (dochodzą nas takie głosy, stąd ww. tekst).

Prośmy wspólnie Matkę Najświętszą, by z Bożą pomocą wracało do normy życie społeczne, rodzinne i duchowe – tak mocno nadszarpnięte wydarzeniami czasu, który jeszcze trwa.

W piątek  od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – okazja do spowiedzi.

Kościół otwarty jest każdego dnia, przez cały dzień, nie omijajmy go.


© 2008-2015 Parafia świętego Wacława  *  design & integration Maciej Banasiuk  *  powered by TYPO3