Parafia Świętego Wacława, Korkowa 27, tel. (22) 812 63 05

Rekolekcje Treffen 2010 - Dziewiąty dzień rekolekcji

24-07-2010 13:29

Poranek na Kanzelhohe uraczył nas pięknym widokiem. Obudziliśmy się ponad chmurami, które delikatnie przesuwały się w dole.

"Pokarm życiodajny" - to temat dzisiejszego dnia. Chcemy dziś zapragnąć Jezusa w Komunii św. Aby tego bliżej doświadczyć postanawiamy do godz. 17 wytrwać w poście ilościowym. Czy tak bardzo pragnę Jezusa, jak teraz pragnę kanapki? 

W ramach rekreacji odbył się mecz siatkówki - wychowawcy kontra uczestnicy. Tym razem nieco lepsi okazali się wychowawcy, którzy wygrali w tzw. tie-break'u.

Ale czekało nas jeszcze kilka atrakcji. Chyba największą była Eucharystia na tarasie z widokiem na pasmo Alp Słoweńskich (polecamy galerię zdjęć). Po Mszy świętej mieliśmy zasłużoną agapę (po dzisiejszym poście), czyli ucztę przy ognisku.

Podsumowując czas rekolekcyjny napisaliśmy dość specyficzne listy, bo do siebie :) W przyszłym roku, gdzieś w okolicy maja albo kwietnia zostaną one wysłane do nas, abyśmy mogli sobie przypomnieć, czy nasze postanowienia udało się zrealizować. Tradycyjnie każdy otrzymał również rekolekcyjną koszulkę.

A na zakończenie dnia ... w chwili pisania tego newsa trwa jeszcze dyskoteka - piszący może to zaświadczyć, że wszyscy bawią się doskonale :)

Jutro wyjazd. Musimy pożegnać się z tym przeuroczym miejscem. Po porannej medytacji i śniadaniu, wsiadamy do autokaru i zjeżdżamy na dół do Treffen na Mszę św. - jesteśmy ponownie zaproszeni do kościoła parafialnego. Bezpośrednio po Mszy pakujemy się do autokaru i jedziemy na spotkanie z wami, kochani rodzice.

Galeria zdjęć z dnia ...

 


Wasze komentarze

Displaying results 1 to 5 out of 7
1 2 Next
 

niedziela, 25-07-10 21:32

Przewidywana godzina powrotu to ok. 7.00. Do zobaczenia!

 

niedziela, 25-07-10 14:06

Kochani!
Pragniemy złożyć na ręce Ks.Mariusza gorące podziękowanie za tak wspaniałe przeżycia,poprzez zabawę,zwiedzanie,obcowanie z piekną przyrodą.Dziękujemy,całej kadrze opiekuńczej,za waszą cierpliwość,mądrość i dobroć.Jesteśmy pewni,że te rekolekcje na długo zostną w pamięci naszych dzieci i naszej.
Wracajcie szczęśliwie do domu.
Szczęść Boże na ten powrót do domu.
Danuta i Lech Burakowscy.

 

niedziela, 25-07-10 03:58

Dziekujemy ze dzieki Waszym zdjeciom mielismy mozliwosc uczestniczenia w tej pieknej wyprawie,Zyczymy Wam szczesliwsj i szerokiej drogi do domu.
Korzystajac z kontaktu internetowego skladamy zyczenia imieninowe dla Kingi Checinskiej,a Maje i Gustawa wraz ze wszystkimi uczestnikami serdecznie pozdrawiam.
Dziadkowie i ciocia Aneta z Chicago

 

niedziela, 25-07-10 01:23

Witam wszystkich Rekolekcjonistów. Bardzo Wam Kochani dziękuję za ten czas. Dziękuję za te codzienne relacje, które pozwalały mi być bliżej Was. Nie ukrywam, że co wieczór na nie czekałam pełna wzruszenia, widząc Wasze szczęśliwe buzie i piękne miejsca, którymi się z nami dzieliliście. Dziękuję Księdzu Mariuszowi i Wszystkim Opiekunom za to, że jesteście. Dzisiaj jest dzień św. Krzysztofa - tego który " niesie Chrystusa". Myślę, że to najlepszy dzień na powrót:) To patron pilgrzymujących i podróżnych. Niech będzie z Wami a wszystkim Krzysztofom z całego serca życzę tego co najlepsze. Po tych rekolekcjach, to po trosze, każdy z Was jest takim Krzysztofem niosącym Chrystusa, więc Wszystkim SZCZĘŚĆ BOŻE. Uściski dla Wszystkich - Iwona Paszkowska.

 

sobota, 24-07-10 22:57

Witam serdecznie.
Uprzejmie proszę o podanie godziny przyjazdu, chociaż w przybliżeniu, ponieważ ja muszę dojechać spory kawałek komunikacją miejską.
Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie tych rekolekcji.To wielkie szczęście że nasze pociechy mogły umacniać swoją wiarę poprzez zabawę i obcowanie z przyrodą.
Jeszcze raz z całego serca Wam dziękujemy. Będziemy pamiętać o Was w modlitwie.
Wracajcie szczęśliwie do domu.
Szczęść Boże. Anna Borowska.

 
1 2 Next
 

© 2008-2015 Parafia świętego Wacława  *  design & integration Maciej Banasiuk  *  powered by TYPO3