Parafia Świętego Wacława, Korkowa 27, tel. (22) 812 63 05

Ksiądz proboszcz Marek Uzdowski

Proboszcz

Ksiądz Marek Uzdowski – święcenia kapłańskie przyjął z rąk Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego 1 czerwca 1980 r. Od sierpnia 2009 r. pracuje jako proboszcz w naszej parafii.

Wikariusze

Zdjęcie wkrótce

Ksiądz Krzysztof Miko£ajek - urodziny 23 maja. Ukończył Katolickie Liceum Ogólnokształcące. 17 Maja 2008 roku został wyświęcony na księdza przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Stanisława Kędziorę. Jako neoprezbiter pracował w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej w Halinowie. Od 2012 roku został wikariuszem naszej parafii.

 

Ksiądz Roger Gładki

Informacje na stronie Diecezji diecezja.waw.pl/pasterze/ks-gladki-roger

Ksiądz Tadeusz Regucki

Rezydent

Ksiądz Tadeusz Regucki – urodzony 14 marca 1938 r. w Miechowie k/Krakowa, święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1966 r. Pracował w parafiach: Skierniewice, Sulejówek, Trawy – organizator parafii, Kałuszyn, długoletni proboszcz parafii w Gliniance, potem Aleksandrowa. Obecnie od sierpnia 2009 r. rezydent w naszej parafii.

Księża poprzednio posługujący w naszej parafii

Proboszczowie:

† Ks. Stalpiński Szczepan, 20.06.2000 – 05.07.2009, budowniczy kościoła i plebanii

† Ks. Kołoszko Kazimierz Leon, 18.10.1978 – 20.06.2000

† Ks. Karłowicz Wacław Nikodem, 01.01.1950 –18.10.1978, organizator parafii, budowniczy kaplic

Wikariusze:

Ks. Banaszek Adam, 31.08.2013 – 26.08.2015

Ks. Kozera Krzysztof, 04.07.2009 – 01.09.2013

Ks. Bodecki Krzysztof, 28.08.2011– 26.08.2012

Ks. Lech Mariusz, 01.07.2007 – 28.08.2011

Ks. Paska Marek, 22.06.2005 – 22.06.2009

Ks. Kraiński Wojciech, 28.06.2003 – 01.07.2007

Ks. Sztajerwald Kazimierz Edward, 28.06.2003 – 22.06.2005

Ks. Knych Marek Adam, 30.06.2000 – 28.06.2003

Ks. Gąsiorek Marek, 22.06.1995 – 20.06.2000

† Ks. Kołoszko Kazimierz Leon, 23.06.1975 –18.10.1978

† Ks. Łuniewski Tadeusz, 10.06.1970 – 01.06.1971

Ks. Misterski Jerzy, 06.09.1969 –10.06.1970

† Ks. Kołoszko Kazimierz Leon, 11.06.1965 – 04.09.1969

† Ks. Borecki Eugeniusz, 09.08.1958 – 20.08.1959

Rezydenci:

† Ks. Karłowicz Wacław Nikodem, 18.10.1978 – 08.08.2007

† Ks. Skrzecz Emilian, 19.06.1974 – 01.04.1997

(informacja za diecezja.waw.pl/parafie/warszawa-goclawek-sw-waclawa)

© 2008-2015 Parafia świętego Wacława  *  design & integration Maciej Banasiuk  *  powered by TYPO3